Relacje Z dziekciem

w poszukiwaniu łatwości

Czyli NVC dla rodziców

ONLINE

 

2 Listopada – 30 Listopada
Poniedziałki  18:00-20:15

3 spotkania – 2 trenerki

 

CENA: 180PLN

Co podczas szkolenia?

Podczas trzech dwugodzinnych spotkań pomożemy Ci zobaczyć z innej strony i Ciebie i Twoje dziecko. Poszukamy razem innych, nowych strategii, które sprawią, że Wasze życie stanie się nieco łatwiejsze. Lepiej zrozumiesz co w różnych sytuacjach dzieje się z Tobą i Twoim dzieckiem. Każdy z uczestników i uczestniczek będzie pracować nad własnymi przykładami, nad tym co tu i teraz dzieje się w jego/jej relacji z dziećmi. 

Podczas zajęć poznasz podstawy Porozumienia bez Przemocy (NVC) – podejście Marshall’a Rosenberg’a, które pomaga w budowaniu autentycznych i pełnych szacunku w  relacji ze sobą i z innymi.

tel. 501 069 114, mail: magda@wyspa-zmian.pl

Dzięki szkoleniu:

  • Poznasz Porozumienie bez Przemocy Marshall’a Rosenberga
  • Doświadczysz empatycznego słuchania w rozumieniu Porozumienia bez Przemocy
  • Będziesz mieć okazję do przyjrzenia się konkretnym sytuacjom ze swojego życia i znalezienia satysfakcjonujących Cię rozwiązań

Tematy Spotkań

  1. Rodzic, czyli o co mi chodzi w relacji z dzieckiem
  2. Dziecko, co stoi za jego zachowaniami?
  3. Jak ładować akumulatory?

Terminy:

GRUPA WIECZORNA:

Poniedziałki, godz. 18.00-20.15

02.11.2020, 16.11.2020, 30.11.2020

Prowadzące

Aleksandra Gołaszewska

Aleksandra Gołaszewska

Certyfikowana trenerka NVC, psycholog

Na co dzień propaguje NVC m.in. poprzez zajęcia grupowe i indywidualne oraz współwydawanie książek. Angażuje się w wdrażanie dialogowego sposobu rozwiązywania konfliktów oraz NVC w organizacjach w szczególności edukacyjnych. W życiu prywatnym mama Kacpra i Marty.

Magdalena Wegner

Magdalena Wegner

Certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, socjoterapeutka

Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych. Wspiera nauczycieli i rodziców na drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy. Pracuje jako mentorka w Wolnej Szkole Harmonia. Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia. Kształci się w nurcie Analizy Transakcyjnej – jest w trakcie 4 letnich szkoleń certyfikacyjnych w dwóch obszarach: edukacji i organizacji Mama dwójki dorosłych już dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Uczestnicy o warsztach

{

Serdecznie dziękuję Oli i Magdzie za spotkania prowadzone z pasją.

NVC zmieniło moje życie osobiste i zawodowe.

Nabrało kolorów, zrozumienia do otaczającego mnie świata. Nie muszę demaskować szakali, wystarczy jeśli będę rozumiała ich język. Jestem przez to w lepszej kondycji psychicznej gdy spotykam któregoś z nich na swojej drodze. Mam też większą kontrolę nad swoimi wypowiedziami. Unikam ocen i komunikatów szakala. Staram się używać języka żyrafy. 

Warsztaty uzmysłowiły mi jak ważny jest kontekst sytuacji oraz to, że to ja jestem ekspertem od własnych potrzeb i każda odpowiedź dotycząca mnie jest we mnie. Każdy człowiek jest ekspertem od własnych emocji i potrzeb bez względu na wiek. Jeśli uznamy ten autorytet to jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia. 

Ewelina Litwic